Proponuję, aby udała się Pani na badanie do psychologa. Sama Pani pisze,że syn ma podejrzenie autyzmu, więc mogę tylko sadzić,że nie był dokładnie diagnozowany. Również opóźnienie rozwoju wymaga dokładnej diagnozy i neurologicznej i psychologicznej. Zaburzeniami mowy zajmują się logopedzi i neurologopedzi, więc takie badanie też jest konieczne. Dopiero po dokładnym zbadaniu syna i ustaleniu problemu można wdrożyć terapię.

0

Dzień Dobry Pani,

Trudno jest mi odpowiedzieć na Pani pytanie.

Chcę Pani tylko powiedzieć, że czasami to, co wygląda na niemożliwe, staje się możliwe, czego Pani bardzo, ale to bardzo mocno życzę.

Z przesłaniem dla Pani i Syna tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej

0
Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz
65 poziom zaufania

Witam
Terapia to jest podstawa. Dziecko
powinno w niej uczestniczyć w jak największym wymiarze godzin. Terapia winna być wielokierunkowa: i logopedyczna, i zajęcia rozwojowe, integracja sensoryczna. Wszystko na miarę możliwości dziecka. Nie należy się poddawać tylko trzeba walczyć i próbować. Każde dziecko prezentujące cechy autystyczne jest inne i być może te strategie, które u innych nie zadziałały zadziałają u Waszego dziecka. Proszę też pamiętać o sobie, własnym komforcie psychicznym i osobistym życiu, z którego nie należy rezygnować. Rodzice, którzy zadbają też o własne szczęście są silniejsi mają lepsze spojrzenie na całą sytuację związaną z niepełnosprawnością dziecka .
Powodzenia
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac

0

Dzień dobry.Polecam terapię kontynuować i nie poddawać się.Szkoda, że nic Pani nie pisze o dotychczasowej terapii z synem.Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty