W jaki sposób przyjmować probiotyki podczas antybiotykoterapii?

Obecnie przyjmuje antybiotyk Biseptol i chciałbym spytać w jaki sposób przy antybiotykoterapii powinno się przyjmować probiotyki? Otóż na forach spotkałem się z różnymi opiniami a sam obecnie przyjmuje probiotyk godzine przed antybiotykiem. Czy to właściwe postępowanie?

Michał Springer

Witam, stosowanie probiotyków podczas antybiotykoterapii nie wymaga zachowania odstępu pomiędzy podawaniem leków. Części preparatów probiotycznych nie należy stosować bezpośrednio po posiłku (proszę zapoznać się z dawkowaniem preparatu na ulotce). Jeżeli jednak pojawi się u Pana biegunka lub inne objawy niepokojące, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.