W jaki sposób wyleczyć grzybicę penisa wywołaną drożdżakami?

Witam, jakiś czas temu poszedłem do urologa z problemem, mianowicie grzybicą penisa wywołaną drożdżakami. Lekarz zalecił stosowanie Flucofast-u i maści Pimafucort, którą stosowałem przez 2 tygodnie. Po tym czasie pod napletkiem pojawiły się jakieś rany, cały napletek jest czerwony, spuchnięty i pojawiła się krew. Po wizycie u dermatologa zacząłem stosować antybkotku, maść Batrafen, płyn Borasol i mydło Kropla Zdrowia. Ból jest nie do wytrzymania gdy tylko próbuję dotknąć żołądek i napletek.

Jeśli standardowe leczenie nie daje pożądanego efektu, należy wykonać dodatkowe badania. Pobrać wymaz i posiać na bakterie i grzyby, a następnie leczyć zgodnie z antybiogramem/antymykogramem. Przyczyną niepowodzenia może być oporność drobnoustrojów na zastosowane leki i w takim przypadku trzeba zlecić inne.