W kierunku jakiej infekcji można jeszcze wykonać badania?

Moja 17 letnia córka ok. 2 miesiące temu zachorowała. Choroba rozpoczęła się od ostrego bólu głowy, senności i nieznacznie podwyższonej temperatury(max.37,2). Powiększeniu uległy również węzły karkowe. Ból głowy nasilał się przy próbie czytania, myślenia, w trakcie jazdy samochodem. Dziecko trafiło do szpitala, miało wykonane badania: TK głowy, morfologię, biochemię, CRP, RTg płuc i zatok, badanie w kierunku boreliozy- wszystkie wyniki książkowe. Po wyjściu była również konsultowana przez okulistę, wykonane miała również badania na hormony tarczycy. Powoli stan się poprawiał, ustąpiła senność, niestety pozostał stały ból głowy, który nie jest bardzo silny, ale często nasila się przy wysiłku psychicznym. Wydaje mi się, że jest to jakaś infekcja wirusowa. Proszę o radę czy zasadne jest wykonanie badań w kierunku HSV, CMV, EBV, VZV, toksoplazmozy lub innych chorób.
ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Opisane objawy są nie do końca jednoznaczne. Nagły początek objawów, powiększenie węzłów chłonnych mogą przemawiać za infekcja, z drugiej strony nie podwyższone wykładniki stanu zapalnego, niezbyt wysoka temperatura poddają wątpliwość czynnik infekcyjny, choć go nie wykluczają. Z drugiej strony limfadenopatia (powiększenie węzłów chłonnych)występować może również w przypadku wielu innych chorób. W pierwszej kolejności warto udać się na konsultację neurologiczną.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty