W przypadku jakich nowotworów dochodzi do OUN?

Witam. Mam pytania na temat przerzutów do OUN. Po pierwsze w przypadku jakich nowotworów dochodzi do tych przerzutów? Czy te przerzytu szybko dają o sobie znać, czy to może trwać latami? Czy nowotwory układu pokarmowego często dają tam przerzuty? Jakie są rokowania? Pozdrawiam

Ośrodkowy układ nerwowy jest częstym ale nie najczęstszym (jak wątroba, czy płuca) miejscem rozsiewu. Czas do powstania pierwszych objawów jest uzależniony od lokalizacji samego guza i często zdarza się, że zmiany te pozostają nieme długo mimo wzrostu nawet do naprawdę dużych rozmiarów. Rokowania uzależnione są od samego utkania nowotworu.