Wada serca a zajęcia na basenie

Witam. Dziecko lat 7, dodatkowa struna ścięgnista w świetle lewej komory serca oraz śladowa drożność otworu owalnego w przegrodzie miedzyprzedsionkowej. Moje pytanie brzmi: czy dziecko może spokojnie uprawiać sport i pływać, chodzi mi głównie o nurkowanie, W klasach pierwszych są zajęcia z basenu i się martwię czy to w jakiś sposób córce nie zagraża. Wiem, że głębokie nurkowanie w późniejszych latach może być niebezpieczne, ale czy teraz to będzie czymś skutkować? Pozdrawiam serdecznie. Anna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie widziałem badania echokardiograficznego i nie mogę ocenić obecnego stanu zdrowia i dlatego zalecam wizytę u kardiologa celem oceny. Nie wydaje się jednak, żeby było to przeciwwskazania w tym momencie do tego typu sportu. Pozdrawiam