Wada wzroku u 26-letniej osoby a odpowiednie okulary

Na co dzień mam okulary -2,25 i dobrze w nich np. coś mi się pisze czy czyta gazetę ale do komputera są za mocne. i jak coś oglądam na komputerze, czytam z ekranu i piszę muszę zdejmować. Do komputera powinnam mieć -1, razem z tamtymi ich nie wykupiłam bo oprawki mnie nie zaintreresowały i mam zamiar przejść się w najbliżyszch tyg. obejrzeć jeszcze raz. Czy należałoby wykupić te okulary -1 czy po prostu np. z taką wadą nie trzeba nosić okularów do komputera i mogę te swoje po prostu zdejmować

Aleksander Ropielewski

Jednoznacznie stwierdzić mógłbym to po przeprowadzeniu badania okulistycznego. Jeżeli jednak lekarz zalecił dwie pary okularów, to najpewniej również potrzebuje Pani słabszych szkieł do pracy przed komputerem.