Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wady i zalety biegania i innych ćwiczeń fizycznych

Chcialabym schudnac 7kg, mam 159 cm wzrostu i waze 56kg. co bedzie lepsze, 2x w tyg bieganie godzina, 1x w tyg. 2h i 2x po 30min. czy skakanka 3x w tygodniu po godzinie? mam diete 1200kcal. do tego ciwcze na wf 45 min4x w tyg:) nie jem sloddyczy, i tlustych rzeczy pije codziennie 1x herb. z bratka, 1x z pokrzywy 1x zielona hebrata i litr wody:)
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Najlepsza na spalanie tkanki tłuszczowej są ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności. Myślę, że bieganie w umiarkowanym tempie to najlepszy pomysł.

0

Witam. Z podanych sportów najlepsze jest bieganie. Z racji tego, że nie przygotowujesz się do maratonu nie widzę potrzeby tak intensywnego treningu. Polecam bieganie 1- 2 razy w tygodniu po 45-60 min, można je przeplatać marszem. Trzeba uważać, ponieważ zbyt intensywny wysiłek fizyczny i niska kaloryczność diety może doprowadzić do zablokowania organizmu i zatrzymanie wagi. Nie znamy się, ale czy waga docelowa 49kg nie będzie zbyt niska? Jeśli masz dostęp, to polecam zważenie się na wadze, która pokazuje zawartość tkanki tłuszczowej, ponieważ jeśli dolne granicy normy będą za bardzo przekroczone, to może się zaburzyć gospodarka hormonalna organizmu. Często pojawiają się w takich sytuacjach u kobiet problemy z okresem. Pochwalam sposób odżywiania, unikanie słodyczy i tłustych produktów i dań oraz picie wody :) Pozdrawiam

Doradca żywieniowy o specjalizacji żywienie człowieka zdrowego i chorego.
0

Witam, czy kaloryczność ustalała sobie Pani sama - jest ona bardzo niska - jest Pani pewna, że ma Pani aż tak obniżony metabolizm. Czy żywienie uwzględnia dni treningowe i nie treningowe? To wszystko jest ze sobą bardzo powiązane! Co do ćwiczeń Cardio wszystkie są efektywne o ile prawidłowo się je wykonuje i żywienie do tych treningów jest odpowiednio dobrane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy