Dzień dobry,
Według BMI (wskaźnika masy ciała) Pani masa ciała znajduje się w górnej granicy normy (BMI wynosi 24,1).
Polecam wykonać analizę składu ciała (więcej o tego typu badaniach może Pani znaleźć na http://diet-coaching.xaa.pl/analiza-skladu-ciala-artykul-food-forum/) oraz skonsultować z dietetykiem swój dotychczasowy sposób żywienia (w celu określenia błędów żywieniowych). Wówczas będzie można ustalić szczegółowe wskazówki żywieniowe.
Po ogólne wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Nie ma Pani jeszcze nadwagi, ale idealna waga to jakieś 52 kg. Bez analizy dzienniczka dietetycznego ciężko zwrócić mi uwagę na błędy w sposobie odżywiania, więc udzielę tylko ogólnych porad. Proszę całkowicie zrezygnować z przetworzonej żywności, słodyczy, cukru i napojów oraz ograniczyć soki. Niech podstawą menu niech będą warzywa, szczególnie zielone, do tego świeże jedzenie jak jaja, mięso, ryby, niedużo owoców jagodowych, orzechów i pestek. Nie należy zapominać o tłuszczach, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, polecam masło i oliwę oraz olej rzepakowy tłuczony na zimno. Pić wodę mineralną z cytryną. Zalecam też suplementację tranem - 2 łyżki dziennie oraz maksymalne ograniczenie produktów mącznych.
Witam serdecznie,
W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 24,1, co wskazuje na wagę zdrową ale w górnych granicach. Nie powinna Pani zbyt dużo chudnąć, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Warto także zadbać o aktywność fizyczną.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Idealne BMI dla 19-latki z 54 kg wagi – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Czy 62 kg przy 170 cm wzrostu to prawidłowa waga? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Prawidłowa waga ciała dla 28-latki przy wzroście 162 cm – odpowiada Mgr Magdalena Borowiec
- Czy 73 kg przy 160 cm wzrostu to za dużo? – odpowiada Mgr Klaudia Wita
- Waga 26-letniej kobiety po porodzie – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak sprawdzić, czy moja waga jest odpowiednia? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Waga i wzrost 19-latki – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Jaka powinna być prawidłowa waga u 19-latki, która ma 168 wzrostu? – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Ustalenie prawidłowej wagi 19-latki – odpowiada Milena Lubowicz
- Możliwość schudnięcia u 19-latki – odpowiada Mgr Izabela Drela
artykuły
Nowy program odchudzania opracowany przez polskich ekspertów
1700 otyłych pacjentów z całej Polski w ciągu trze
Zadbaj o swoją wagę i zdrowie na jesień
Nadchodzi jesień, a więc coraz chłodniejsze, deszc
La'Tecia Thomas waży prawie 100 kg. Mężczyźni ją uwielbiają
Idealne wymiary? To mit Ma 175 cm wzrostu i waży o