Waga w miejscu i zaparcia a zjadanie jednego posiłku dziennie

Witam, mam 27 lat, 160 cm wzrostu i 60 kg wagi. Mój problem polega na tym że mało jadam, ćwiczę w ciągu tygodnia na orbitreku to i tak moja waga się nie zmienia. Często zdarza się iż jedynym posiłkiem jest obiad który jem dopiero po powrocie z pracy czyli koło 19. Dodatkowo od zawsze mam problem z zaparciami czasami zdarza się że nie mogę się wypróżnić przez 3-4 dni. Dlatego wspomagam tą dolegliwość tabletkami. Boję się ze jeśli zacznę jeść częściej to moja waga zamiast spaść zacznie wzrastać.

Witam,
rygorystyczne obcinanie kaloryczności diety, powoduje, iż organizm zaczyna bardzo oszczędnie gospodarować żywieniem, które Pani mu dostarczy. Jest to logiczne, gdyż jak ma trwonić energię skoro jej nie otrzymuje. Takie postępowanie powoduje spowolnienie przemiany materii i zwiększa podatność organizmu na tycie, dlatego nie zauważa Pani spadku masy ciała. Dodatkowo, gdy intensywnie Pani trenuje organizm w tym czasie także potrzebuje "paliwa" w postaci dobrze zbilansowanego żywienia pod względem kaloryczności i makroskładników, witamin oraz związków mineralnych. Jeżeli tego nie dostaje buntuje się i nie chce oddawać tkanki tłuszczowej. Jeśli chce Pani schudnąć musi zadbać Pani o wprowadzenie do swojego menu 4-5 posiłków w ciągu dnia w odstępach czasowych nie większych niż 4 godziny. Tylko w ten sposób odblokuje Pani swój organizm oraz ukierunkuje go na spalanie tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam,
biziel.dobrydietetyk.pl

Witam Panią,

Wcale się nie dziwię że ma Pani zaparcia skoro jada Pani jeden posiłek dziennie.... Nie obawia się Pani jedzenia ponieważ dopiero jak zacznie Pani jeść regularnie 5 posiłków dziennie to zacznie Pani chudnąc. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Głodząc się do niczego dobrego Pani nie doprowadzi. Sama Pani widzi że mimo iż mało Pani jada wcale Pani nie chudnie.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk