Walka z otyłością - metody

Witam. Mam 18 lat, 185 cm wzrostu, ważę 125 kg. W obwodzie mam 110 cm. Mam strasznie duży brzuch, uda i ogromny tyłek. Mam dużo rozstępów. Jem dosyć często i dużo, po czym często mam zgagę. Sport uprawiałem jakieś pół roku temu, teraz tylko na Wf-ach ćwiczę i to rzadko, a resztę czasu spędzam przed komputerem. Przy dłuższym chodzeniu bolą mnie piszczele. Pocę się bardzo często np. jak chodzę, wchodzę po schodach. Fast foody jem praktycznie co drugi dzień, niestety uzależniłem się od nich. Do lekarza chodziłem, nie mam jakiś większych problemów. Więc proszę tutaj Was o pomoc!!
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Pana BMI wynosi 36,6 co oznacza, że ma Pan zaawansowaną otyłość.  Wskazane jest jak najszbsze podjęcie działań w kierunku obniżenia masy ciała.
Po pierwsze sport. Ze względu na Pana obciążenia stawów, które już zaczęły dawać dolegliwości bólowe wskazane jest uprawianie sportów małokontuzyjnych, nieobciążających stawów. Najlepsze jest pływanie, które spełnia powyższe warunki a dodatkowo nie jest bardzo męczący co pozwala dłużej ćwiczyć. Coraz częściej na siłowniach pracują trenerzy, którzy dobiorą Panu najlepsze ćwiczenia i pokażą jak je prawidłowo wykonywać.
Dieta będzie dla Pana największą różnicą. Po pierwsze należy zapomnieć o fast foodach, ciastkach kolorowych, gazowanych napojach.
Do picia wskazana jest woda mineralna (min.2 l) oraz herbata zielona, czerwona, czarna, ale nie mocna.
Należy ograniczyć sól do minimu. Ilość posiłków jest prawidłowa, ale koniecznie trzeba zmniejszyć ich ilość i zapewne jakość. Należy ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów chleba, makaronów. Jeśli to konieczne należy je zastąpić razowymi, które zawierają dużą ilość błonnika, przyspieszającego przemianę materii. Należy dołączyć dużą ilość warzyw, owoców, ryb. Jeżeli ma Pan możliwość radziłabym udać się dietetyka, który ustali całą dietę dzień po dniu. Ważne także będą wizyty kontrolne u lekarza.
Pozdrawiam.