Czy należy się odchudzać przy otyłości brzusznej?

Witam. Jestem chłopakiem, mam 19 lat i 175 cm wzrostu. Waze 95 kg. Mam duzy odstajacy brzuch i ogolnie jestem gruby. Mimo to lubie swoj brzuch i boczki. Lubie duzo jesc, zawsze jestem glodny. Od dziecka nie uprawiam zadnego sportu i dlatego zawsze bylem wiekszy od kolegow, ale teraz zaczynam myslec czy nie powinienem zaczac sie odchudzac. Jaka jest opinia lekarza na ten temat?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Otyłość prowadzi do wielu chorób m.inn. :
cukrzycy, hiperlipidemii, chorób stawów. Proszę się zastanowić czy Pana komfort życia jest taki jak Pan chce tzn. czy Pan może podbiec do uciekającego autobusu, czy bez wysiłku wchodzi Pan po schodach, czy swobodnie zakłada Pan buty. Wybór należy do Pana.
Pozdrawiam serdecznie