Odchudzanie u 19-latki z otyłością

Dzień dobry. Mam 19 lat i ważę 102 kg. Tak, dokładnie tyle. Jestem otyła od dziecka. Nie mam cukrzycy, ani innych chorób przewlekłych. Przetestowałam wiele diet ale z reguły poddawałam się po kilku dniach. Stosowałam nawet tygodniowe głodówki.Obecnie chciałam w końcu zmobilizować się i przeszłam na dietę gdzie dziennie jem do 800 kcal, i codziennie lub co 2 dzień ćwiczę na rowerku stacjonarnym. Waga spadła, ale pojawił się u mnie okres i znowu zaczęłam objadać się wieczorem. POMOCY BŁAGAM !

Dzień dobry. Przede wszystkim największe zagrożenie jakie sobie stawiasz na drodze do zdrowego odżywiania (nie chodzi mi o odchudzanie i nie jedzenie, bo to zdrowiem nie jest) to właśnie narzucane przez Ciebie restrykcje głodowe. Diety poniżej 1000 kalorii to diety niefizjologiczne, wyniszczające organizm, wprowadzające go w stres metaboliczny a to właśnie sprzyja nagromadzaniu tkanki tłuszczowej. To, że organizm znów domaga się jedzenia po długim czasie wyczerpania to normalna rzecz. Nie walcz ze swoim organizmem tylko o niego zadbaj. Jeżeli mieszkasz w Kielcach zapraszam do Nas do biura na darmową analizę składu ciała i przeanalizujemy Twoje zachowania żywieniowe. Pozdrawiam
Sylwia Strojek

Witam, chętnie pomogę ale proszę o kilka informacji -ile ma Pani lat,ile trwa jazda na rowerze stacjonarnym, ile posiłków zjada Pani wciągu dnia.

Witam. Dieta to ma być styl życia i żywienia wprowadzony na stałe, taka rewolucja na stałe w myśleniu, a nie jakieś dziwaczne niefizjologiczne diety, zwłaszcza o tak niskiej energetyczności, które poza odwodnieniem i obniżeniem tempa przemiany materii niczego więcej nie spowodują w organizmie.

W celu nauczenia się "normalnego żywienia" polecam żywienie zgodnie z ustalonymi zasadami wg Piramidy Zdrowego Żywienia, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam