Stosowanie diety kapuścianej

Witam stosuje diete kapusciana 4-dzien wazyłam 69 kg przy w-162 spadłam niby kilogram,jestem przed miesiaczka,i nie wiem czy schudłam cos wiecej,bo jak wiadomo organizm teraz zatrzymuje płyny w organizmie,kiedy mam sie zwazyc,aby sie nie zarazic?,a co do diety indywidualnej-miałam taka ustalona przez dietetyka,i w ciagu 3 miesiecy schudłam 12-kg,ale prowadziłam inny tryb życia,wiem ze bez ruchu-u mnie były to spacery z dzieckiem,nie schudniemy. POZDRAWIAM BEATA

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Uważam, że najlepiej by Pani zrobiła wracając do diety ustalonej przez specjalistę, tym bardziej, iż jej rezultaty były zadowalające. Proszę ważyć się co 7 dni.

Witam! Najkorzystniej dla naszego zdrowia jest kierować się zasadami prawidłowego żywienia, a nie okresowymi dietami składającymi się z jednego lub kilku produktów. Są to diety niefizjologiczne, które prowadzą do niedoborów np.witamin i składników mineralnych. Skutek ich stosowania, to pogorszenie samopoczucia i zdrowia. Prawidłowy ubytek masy ciała powinien wynosić około 0,5-1 kg/ tydzień. Ogólne zalecenia żywieniowe znajdzie Pani na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dieta kapuściana nie jest zdrowa ani zbilansowana. Trzymając się jej schudnie Pani ale zaburzy Pani swój metabolizm i po powrocie do normalnego sposobu odżywiania bardzo szybko kilogramy Pani wrócą. Skoro zmienił się Pani tryb życia to polecam ponowną konsultację ze specjalistą, który wprowadzi poprawki do Pani wcześniejszej diety.

Witam. Dieta to ma być styl życia i żywienia wprowadzony na stałe, taka rewolucja na stałe w myśleniu, a nie jakieś dziwaczne niefizjologiczne diety typu kapuściana, które poza odwodnieniem niczego więcej nie spowodują w organizmie. W celu nauczenia się "normalnego żywienia" polecam żywienie zgodnie z ustalonymi zasadami wg Piramidy Zdrowego Żywienia, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam