Walka z uzależnieniem od Facebooka

Witam jestem uzależniony od facebooka. Przesiaduje ok. od 8-14 godzin dziennie. Pierwszym krokiem jaki zrobiłem to usunąłem konta. A już dostaję nerwicy i mam potrzebę wejść z powrotem. Jak mogę umilić, zastąpić sobie czas siedząc na komputerze?

Dzień dobry!

A zakłada Pan, że "siedzenie na komputerze" na innych stronach internetowych jest jedyną alternatywą? Jeśli Pana obowiązki zawodowe czy tryb pracy zmuszają do spędzania czasu przed monitorem, warto wypracować sposoby, aby koncentrować się na samej pracy i konkretnym zadaniu do wykonania. Jeśli zaś nie ma Pan do spełnienia zadania przy komputerze, warto szukać rozrywek i sposobu spędzania wolnego czasu poza nim - rozmowa z kolegami z pracy, słuchanie radia, wykonanie swojej pracy w innym miejscu gabinetu lub budynku itp. Jeśli na Facebooku nie przesiadywał Pan w pracy, a w czasie wolnym, "zamiast" może pojawić się sport, inne hobby, czytanie książek czy gazet, obejrzenie programu w telewizji, obowiązki domowe, przygotowanie szczególnego posiłku, zaproszenie gościa lub odwiedzenie kogoś itp. Zachowania o cechach uzależnienia, np. od internetu, od portali społecznościowych, od pornografii itp. mogą dawać podobne objawy - np. "głód odstawienia", kryzysy powrotów, utrata kontroli nad swoim zachowaniem, osłabienie motywacji i silnej woli, zatracanie racjonalnej oceny, jak wygląda "normalne życie" - jak uzależnienia fizjologiczne. Aby skutecznie wyjść z uzależnienia, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Pozdrawiam!