Wenlafaksyna stosowana podczas leczenia otyłości

1.czemu wenlafaksyna nie jest zalecana podczas leczenia Otyłości?można po niej tyć? 2.jesli 1 lek ssri nie pomaga to wszystkie nie pomogą?czym się różni działanie bo każdy ssri ma to samo zadanie?co znaczy że lek jest bardziej selektywny,wybiorczy?3.jakie leki na zok?4.jak wiedzieć ssri czy snri są lepsze?na co wpływa noradrenalina i dopamina i leki z nimi związane?5.jesli ssri nie pomaga to znaczy że poziom serotoniny jest ok?to jakiej subst brak?proszę o odp psychiatre

2. Brak skuteczności jednego leku z grupy nie oznacza, że inny nie będzie skuteczny.
3. Z grupy SSRI i Anafranil.
4. O skuteczności leku wiemy dopiero po jego zastosowaniu i efekcie.
5. Niestety, na tak postawione pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Leczenie ZOK jest długotrwałe, wymaga dużych dawek, na ogół potrzebna jest psychoterapia. Zaburzenia psychiczne nie są powiązane z "brakiem" jednego neuromediatora. Zwiększenie poziomu jednego wpływa na poziom innych neuromediatorów. Dopiero w efekcie takich zmian można liczyć na poprawę samopoczucia.