Węzeł chłonny po półpaścu - czy to może być coś poważniejszego?

Witam!

Mam 19 lat, w czerwcu chorowałam na półpaśca. Od tamtego momentu mam przewlekłe bóle lewej ręki, pachy i przy lewej piersi. Co gorsza, węzeł chłonny przy lewej piersi cały czas nie schodzi. Trwa to bardzo długo, ale wszyscy lekarze mówili mi, że to normalne i może utrzymywać się po półpaścu miesiącami. Problem w tym, że węzeł jestem tam już od czerwca u cały czas nie schodzi. Czy to może być coś poważniejszego?

Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nie ma powodów do obaw w tym przypadku powiększenia węzła. Węzły odczynowo powiększają się w infekcjach zarówno wirusowych jak i bakteryjnych. Półpasieć to dosyć poważna infekcja wirusowa i węzeł ma prawo być powiększony.

Nie każde powiększenie węzła chłonnego sugeruje proces nowotworowy.

Redakcja abcZdrowie.pl