Widoczne zmiany hipoechogenne mogące odpowiadać zmianom o typie fibroadenoma

W badaniu usg wykryto u mnie w prawym sutku widoczne zmiany hipoechogenne mogace odpowiadac zmianom o typie fibroadenoma godz. 1-wsza 10x4,6mm godz 3-cia18,2x8,2 godz8-ma 15,6x8,5mm godz 9-ta 31x21mm z bogatym unaczynieniem. czy to cos poważnego? i jak powstaja takie zmiany? Slyszalam ze maja na nie wplyw zabuzenia hormonalne.

Aleksander Ropielewski

Fibroadenoma to zmiany łagodne powstające w okresie rozrodczym pod wpływem stymulacji hormonalnej. Zmiany należy obserować a w przypadku większych zmian należy rozważyć ich usunięcie.