Widzenie podwójne i lęki po upadku na rowerze

witam nazywam się Bartek mam 23 lata pora przełamać lęki jakieś 15 lat temu jechałem na rowerze niefartownie zahamowałem przednim hamulcem wyleciałem przez przednią kierownice udeżyłem głową o chodnik wstałem otrzepałem się na rower i do domu nikomu o tym nie mówiłem ale jest ale widzę podwójnie mam prawie że na środku głowy taki dołek jestem zmęczony nic mi się nie chcę a i boję się igły i wizyt u lekarza jak już jestem u lekarza zaraz wymyślam coś żeby ucieć poradzcie co mam zrobić

Na początek warto skonsultować się z lekarzem, być może także zrobić badania. Jeśli wykluczy "pozostałości" po urazie głowy, będzie to oznaczało psychologiczna naturę zaburzeń. Wówczas warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty i przepracować zarówno emocje związane z wypadkiem, a także obecne objawy- lęk, wahania nastroju, apatię, uczucie zmęczenia itp.

Witam Panie Bartku,
Napisał Pan, że czas przełamać lęki- super! Pierwszy krok już Pan wykonał:) Następny to przypomnienie sobie takich sytuacji, kiedy Pan miał sytuację stresową i pokonał lęki. Jak to było? Co było pomocne? Kto był wtedy dla Pana wsparciem? Jednak nie, żeby od razu do lekarza. Proponuję metodę małych kroczków- co zrobię dzisiaj, a na co jestem gotowy jutro i do kiedy chcę załatwić tą sprawę? Jest Pan na dobrej drodze do rozwiązania problemu:)
Życzę wszystkiego dobrego.
Małgorzata Mont