Silne lęki i zaburzenia widzenia

Witam mój problem wygląda tak silne leki których przyczyny nie znajduję (np. rozmowa z kolegami łapie mnie silny lęk i jakos przez chwile widze dziwnie i przerażająco twarz kolegi patrzę znów i normalnie) i po których następuję zmęczenie problemy ze wzrokiem (rozmywanie się obrazu pulsowanie) strach przed schizofrenią nasłuchiwanie i wpatrywanie się czy aby czegoś nie widzę/słyszę przejmowanie się różnymi rzeczami zamyślenie rozmarzenie i nieobecność problemy ze snem bóle głowy oraz kregosłupa
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wszystkie objawy, które wypisałeś (lęk, problemy ze snem, bóle kręgosłupa) mogą sugerować występowanie zaburzenia nerwicowego. Jednak za pomocą internetu, bez dokładnego wywiadu nie jest możliwe postawienie diagnozy. Dlatego radziłabym Ci żebyś skonsultował się z psychologiem.
Pozdrawiam

Witam serdecznie. Z tego co jest napisane mam zbyt mało danych, żeby podejmować się jakiejkolwiek diagnozy, czy nazwania problemu. Na pewno jednak jest to problem poważny, sądzę, że znacznie utrudniający funkcjonowanie. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek Pan był leczony przez psychologa, czy przez lekarza psychiatrę. Myślę jednak, że zaburzenia widzenia, bóle głowy, kręgosłupa w tym przypadku mają podłoże emocjonalne. Jedyne co mogę doradzić to wizyta (chociażby jednorazowa) u psychoterapeuty lub lekarza psychiatry. Po takiej wizycie dostania Pan diagnozę, rozpoznanie i zostanie Pan skierowany na właściwe leczenie. Objawy, które Pan tu opisał nie muszą świadczyć o chorobie psychicznej, mogę wynikać z zaburzeń osobowości lub nerwicy. Każde z tych zaburzeń ma specyficzny dla siebie sposób leczenia. Na razie podstawą jest diagnoza.