Wiotczenie mięśni po rwie kulszowej

Po b.silnej rwie kulszowej,zaczely sie objawy: wiotczenie miesni odbytu , zanik reakcji zaciskania odbytu w reakcji na draznienie oraz bezwiedne uchodzenie gazów (nie czuje). obajwy przechodza przy pewnych pozycjach i po dluzszym lezeniu a nasilaja sie po obciazeniu plecow . dyskopatia l4/l5 (modelowanie worka oponowego w opisie radiologa) i l5/s1(niewielkie modelowanie korzeni nerwow rdzeniowych ). Z kazdym rokiem objawy sie nasilaja. czy jest zagrozenie ze te objawy stana sie nieodwracalne ?

Ma Pan ostatni moment aby zaaktywizować mięśnie głębokie miednicy. Ćwiczenia przypominają ćwiczenia kegla. Doświadczony fizjoterapeuta powinien pomóc. Zbagatelizowanie może doprowadzić do całkowitego zaniku funkcji zwieraczy.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki