Mdłości po tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, jestem przy 17 tabletce antykoncepcyjnej, wszystkie brałam regularnie o tej samej porze, może z małym poślizgiem do 20 minut. Od kilku dni mam napady słabości oraz jest mi niedobrze, mam mdłości. Chłopak we mnie nigdy nie kończy. Test wykonałam, ciąży nie ma. Interesuje mnie to, czy może to być wina tabletek antykoncepcyjnych? Dodam, że biorę je już 10. miesiąc i nie miałam takich problemów. Dzieje mi się tak zazwyczaj, gdy w pomieszczeniu jest gorąco i nie jest ono przewietrzone albo podczas jazdy samochodem.

Witam serdecznie! Opisywane dolegliwości nie są patognomoniczne dla żadnej choroby czy zaburzenia. Nie muszą również świadczyć o ciąży. Jeżeli stosowała się do zaleceń producenta, to ryzyko zapłodnienia jest mniejsze niż 1%. Oczywiście dla ostatecznego wykluczenia ciąży, wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Ze względu na stosowanie preparatu od ponad 3 miesięcy, ryzyko iż, przyczyną dolegliwości są tabletki antykoncepcyjne jest niskie. Osłabienie, napady gorąca, nudności najczęściej mają jednak podłoże internistyczne. Z tego też względu zachęcałabym wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci badania laboratoryjne i ustali właściwą przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam