Problemy z trądzikiem u osiemnastolatka

Witam! Mam 18 lat, a swoją przygodę z trądzikiem zacząłem w wieku 16 lat. U dermatologa byłem trzy razy, za pierwszym i drugim razem lekarz przepisywał mi różnego rodzaju maści, żele itp. Gdy odwiedziłem dermatologa po raz trzeci, lekarz przepisał mi antybiotyk Tetralysal. W początkach zażywania tego lekarstwa trądzik się bardzo nasilił. Antybiotyk przepisany miałem na 3 miesiące. Po całej przygodzie z lekarzem, poddałem się i przestałem chodzić na wizyty. Po pewnym czasie miałem takie momenty, że trądzik ustawał na 4 - 5 dni i znowu pojawiały się nowe "pryszcze". Pewnego razu postanowiłem radzić sobie sam i używałem różnych kremów takich jak np. Proactive Solutions oraz Under Twenty, żadne z tych preparatów nic nie dawało. Ostatnio wyczytałem w Internecie, że na trądzik dobrym sposobem jest zdrowe jedzenie. Od tego momentu jadłem dużo warzyw i owoców, sól ograniczyłem do minimum. Każde wypryski, które pojawiały mi się na twarzy próbowałem wyciskać.

W Internecie przeczytałem także jakie są rodzaje trądziku. Trądzik w moim przypadku to wypryski, które mają bardzo dużo ropy. Gdy wyciskałem ropę to czułem bardzo niemiły zapach. Chciałem jeszcze wspomnieć, że od początku przygody z trądzikiem miałem go tylko na twarzy, ale po osiemnastym roku życia trądzik także przeszedł na plecy i klatkę piersiową u małej postaci oraz na głowę w dużej postaci. Dodam jeszcze, że w przeszłości jadłem dużo tłustych potraw, chipsów itp. i może mój problem z trądzikiem jest spowodowany właśnie złym odżywianiem. Na koniec chciałem jeszcze powiedzieć, że bardzo często wypryski pojawiają sie w tym samym miejscu. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! W pielęgnacji cery trądzikowej bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednio dobrane preparaty. Najskuteczniejszą metodą walki z trądzikiem jest dobór odpowiedniej terapii farmakologicznej oraz właściwa pielęgnacja cery. Leki które były stosowane często w początkowych fazach leczenia powodują przejściowe nasilenie dolegliwości, które jednak najczęściej ustępuje. Kuracja taka jest jednak długa. Błędem wydaje się przerwanie konsultacji z lekarzem, prawdopodobnie bowiem konieczne jest dalsze leczenie farmakologiczne. Niezbędnym elementem jest też właściwa pielęgnacją. Cera tego typu nie jest łatwa w pielęgnacji, gdyż z jednej strony ważne jest by używać produktów regulujących wydzielanie gruczołów łojowych, czyli takich które mają tendencje do wysuszania, ale jednocześnie nie możemy zapominać o nawilżaniu skóry. Dobór kosmetyków jest kwestią indywidualną i jeżeli znajdziemy produkty, które w danym przypadku się sprawdzają najlepiej te właśnie wybierać. W doborze kosmetyku najważniejsze jest by nie był on produktem tłustym, co może powodować zatykanie się porów w skórze. W codziennej pielęgnacji ważne jest, aby oczyścić skórę, zastosować preparaty regulujące wydzielanie jak i odpowiednio ją nawilżyć. Wyciskanie, drażnienie zmian nie powinno mieć miejsca - może to prowadzić do powstania zakażenia oraz blizn. Wskazana jest ponowna wizyta u dermatologa. Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Szkoda,że przy kuracji tetralysalem nie były wykonywane zabiegi medyczne, wtedy taka kuracja miałaby sens.