Guzek w okolicy odbytu i krew podczas wypróżniania

Witam! Mam pytanie w okolicy odbytu tydzień temu pojawiła się krostka, guzek czy jak to nazwać inaczej, jest koloru białego, kremowego. Nie boli on ani nie piecze, ale jest i strasznie mnie on martwi. Wcześniej miałem ślady krwi na papierze. Co to może być, bo strasznie się boję.

Witam serdecznie! Opis zmian może sugerować obecność hemoroidów. Są to rozszerzone żyły w okolicy odbytu. Jednak bez możliwości obejrzenia zmiany, dokładnego badania lekarskiego i zebrania wywiadu nie można postawić rozpoznania. Konieczna jest niestety wizyta u lekarza, tym bardziej że była obecna krew w stolcu. Taki objaw zawsze zmusza do kontroli lekarskiej. W pierwszej kolejności najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu określi co jest przyczyna objawów, zaleci leczenie i ewentualna konsultacje u specjalistów. Pozdrawiam