Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wkładka antykoncepcyjna - zaostrzenie objawów menopauzy

Mam 50 lat. W wieku 45 lat zastosowałam hormonalną wkładkę antykoncepcyjna (Mirena) jako środek antykoncepcyjny. Na początku miałam niewielkie plamienia, a póżniej miesiączka zanikła. Dwa tygodnie temu usunęłam wkładkę. Miesiąc przed usunięciem wkładki zaczęły pojawiać się uderzenia gorąca. Obecnie dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe, szczególnie te natury psychicznej np.niepokój, bóle głowy, zniechęcenie. Ze względu na problemy osobiste od roku biorę tabletki antydepresyjne. Czy usunięcie wkładki może mieć wpływ na pogorszenie mojego samopoczucia, czy powinnam zastosować HTZ? Uprzejmie proszę o radę i pomoc.
50 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry!
Działanie wkładki hormonalnej polega na stopniowym uwalnianiu hormonów.
Objawy menopauzy wiażą się bezpośrednio ze spadkiem poziomu hormonów płciowych w organizmie.

Tym samym podczas gdy wkładka była obecno mimo spadku poziomu fizjologicznych hormonów obecne były te uwalnianie z wkładki, także jest możliwe iż w momencie jej usunięcia objawy się nasiliły.

Jeżeli chodzi o HTZ to niestety bez badania nie mogę Pani jednoznacznie jej zalecić lub odradzić.

Ważne jest aby udała się Pani na wizytę do ginekologa, który zleci odpwiednie badania krwi jak również przebada Panią i wtedy podejmie decyzję odnośnie HTZ.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy