Wkładki i ćwiczenia przy niestabilności bocznej, koślawości piętowej i płaskostopiu

Mam dużą niestabilność boczną, koślawość piętową i płaskostopie. Chciałabym się dowiedzieć czy wkładki na miarę i ćwiczenia dają efekt? Jakie ćwiczenia są najlepsze na ten problem? Lekarz mówił że operacja jak to nie pomoże.

Witam,
wkładki indywidualnie dopasowane na pewno są wskazane, odpowiednie podparcie jest bardzo ważne, takzę dodatkowo możną stabilizować kostkę czy skorygować pięte plastrami kinesiotaping. Ćwiczenia - prawidłowego podparcia stopy plus stabilizacja stawu skokowego, osiowanie kończyny. Trudno opisać to za pomocą komputera, polecam wizyte u fizjoterapeuty.
Systematyczne, rzetelne ćwiczenia plus odpowiednie wkładki mogą dać korekcję, ale wszystko zależy od wielości wady.
Pozdrawiam

Witam,
wkładki są dobrym rozwiązaniem,dobrane indywidualnie pomagają na tego typu dolegliwości. Wkładka ma podpierać kość piętową i zapobiegać zsuwaniu z niej kości skokowej. Po zestaw ćwiczeń najlepiej udać się do fizjoterapeuty, który obejrzy stopę i dobierze odpowiednie ćwiczenia.