Wmawianie sobie choroby nowotworowej

Od kilku miesięcy nie mogę sobie poradzić z moim strachem przed nowotworami.Obsesyjnie robię sobie różne badania.Każdy najdrobniejszy objaw w moim organizmie sprawia,że przestaję normalnie funkcjonować i wmawiam sobie raka.Większość dnia spędzam na czytaniu o objawach nowotworów.Ukrywam przed rodziną wizyty u lakarzy,bo już nie potrafią tego zrozumiec.Wydałam mnóstwo pieniędzy na badania,po wyjściu od lekarza jestem szczęśliwa,a za dwa dni wmawiam sobie inny nowotwór.Co mam ze sobą zrobic??

Po pierwsze - hamować się. Ograniczanie lękorodnych zachowań (czyli ciągłe badania i czytanie o objawach) będzie na początku mocno dyskomfortowe, ale z czasem pozwoli Pani wyciszać je zupełnie.
Po drugie - psychoterapia. Jeżeli nie może Pani już kontrolować samej siebie, wydaje pieniądze, rodzina zauważa problem, a i sama Pani stwierdza, że "wmawia sobie" - wszystko to jest absolutnie jednoznaczne, aby podjęła Pani (i to jak najszybciej) psychoterapię. Wydaje się, iż cierpi Pani na zaburzenie ze spektrum nerwic lękowych (prawdopodobnie hipochondrię) - jednakże po prawidłową i trafną diagnozę musi się Pani zgłosić do specjalisty. Jeśli chodzi o zaburzenia lękowe, to najlepsze efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna, do której podjęcia serdecznie namawiam. Pozdrawiam.