Wnioski wyniku badania TK głowy z kontrastem
Witam! Mam 40 lat i jestem po badaniu TK głowy z kontrastem. Wizytę u neurologa mam dopiero w marcu. We wnioskach mam zapisane odcinkowy zanik korowy tkanki mózgowej w biegunie czołowym oraz hperostoza frontalna. Bardzo proszę napisać mi co to oznacza. Dziękuję

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Hiperostoza frontalna jest to wrodzona choroba kości, w której występuje uogólnione, symetryczne stwardnienie śródkostne, w tym przypadku kości czołowej. Zaniki korowe najczęściej są konsekwencją wieku i zmian miażdżycowych - zdecydowanie jednak nie w Pani wieku. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dokładne dane kliniczne.