Wnioski wyniku badania TK głowy z kontrastem

Witam! Mam 40 lat i jestem po badaniu TK głowy z kontrastem. Wizytę u neurologa mam dopiero w marcu. We wnioskach mam zapisane odcinkowy zanik korowy tkanki mózgowej w biegunie czołowym oraz hperostoza frontalna. Bardzo proszę napisać mi co to oznacza. Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Hiperostoza frontalna jest to wrodzona choroba kości, w której występuje uogólnione, symetryczne stwardnienie śródkostne, w tym przypadku kości czołowej. Zaniki korowe najczęściej są konsekwencją wieku i zmian miażdżycowych - zdecydowanie jednak nie w Pani wieku. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dokładne dane kliniczne.