Prośba o interpretację wyniku badania TK głowy z kontrastem
żona Proszę o interpretację wyniku badania TK głowy z kontrastem. 15.10.2014r mój mąż (47 lat) miał wykonane to badanie. Wykazało ono zaniki korowe płatów czołowych z poszerzeniem przymózgowej przestrzeni płynowej w tej okolicy. gęstość tkankowa substancji białej i szarej mózgu prawidłowa.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety nie napisała Pani rzeczy najważniejszej, tj. dlaczego mąż miał wykonane badanie. Same zaniki korowe w wieku męża mogą być bowiem fizjologicznym następstwem starzenia się organizmu. Jeśli jednak zmiany są nasilone, mogą mieć podłoże chorobowe. Sugeruję ocenę specjalisty neurologa.