Prośba o interpretację wyniku badania TK głowy z kontrastem

żona Proszę o interpretację wyniku badania TK głowy z kontrastem. 15.10.2014r mój mąż (47 lat) miał wykonane to badanie. Wykazało ono zaniki korowe płatów czołowych z poszerzeniem przymózgowej przestrzeni płynowej w tej okolicy. gęstość tkankowa substancji białej i szarej mózgu prawidłowa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani rzeczy najważniejszej, tj. dlaczego mąż miał wykonane badanie. Same zaniki korowe w wieku męża mogą być bowiem fizjologicznym następstwem starzenia się organizmu. Jeśli jednak zmiany są nasilone, mogą mieć podłoże chorobowe. Sugeruję ocenę specjalisty neurologa.