Wodnisty stolec po 4. tabletce antykoncepcyjnej i opóźnienie w przyjęciu pigułki

9 godz. po czwartej tabletce antykoncepcyjnej (czyli już 5 dnia rano)wystąpił u mnie wodnisty stolec, rozwolnienie.Później do końca dnia nie miał już miejsca.Tego samego wieczoru nie przyjęłam o 22 tabletki,a współżyłam tej samej nocy-partner nie skończył we mnie.Następnego dnia czyli szóstego,około 8 rano znów miałam jednorazowy mocno wodnisty stolec, który już później nie wystąpił,a od razu po nim przyjęłam zapomnianą tabletkę(czyli po 10 godz) a kolejną normalnie o 22.Czy jest ryzyko ciąży?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, ochrona mogła być obniżona przez 10 godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej.