Wpływ Lexapro na zdrowie

Witam, Biorę od trzech lat lexapro na rożnego rodzaju nerwice i obniżony nastrój oraz natręctwa myślowe- połowę tabletki, bardzo mi pomogła, od miesiąca próbuje odstawić, za zgodą lekarza, ale niestety fatalnie się czuje i znów wróciłam do leku. Wszystko od razu wróciło do normy, zanikła depresja, ociężałość i inne skutki odstawienie. Wizyt u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie ( NFZ). Czy ten lek poza pomocą w nerwicy może mi zrujnować zdrowie w innych aspektach brany przez tak długi okres?

Witam,
Lek lexapro ma w sobie escitalopram. To lek z grupy SSRI przeznaczony dodlugotrwalego stosowania. Jak kazdy lek ma działania uboczne nie mniej pacjenci często stosują go bardzo długo. Proponuje porozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym, lekarz pomoże Pani stopniowo odstawić lek. Wskazane byłoby także rozpoczęcie psychoterapii,która pomoże radzić sobie z objawami odstawiennymi oraz samymi objawami nerwicy. Dobre efekty leczenia zaburzeń lękowych uzyskuje się dzięki połączeniu farmakoterapii oraz terapii w nurcie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam