Wrodzony kręcz szyjny i deformacja twarzy u 8-latki

Witam bardzo prosze o Pomoc.Moja corka obecnie ma 8 lat i wrodzony krecz szyjny pochodzenia miesniowego.Przechyla od malego glowe na lewa strone,deformacja twarzy po stronie chorej,widoczne napiecie na szyji.Wszystko sie z czasem poglebilo.Czy na cwiczenia metoda vojty nie jest za pozno?Poniewaz problem sie poglebia dochodzi wada lekka postawy .Czy powinnam zdecidowac sie na przeciecie miesnia czy to bezpieczne ?Nie wiem co robic i do kogo sie udac prosze o pomoc.

Witam,
należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. Spróbowałbym inhibicji mięśniowej, technik powięziowych lub innych mobilizacji, które poprawią ruchomość tkanek, wydłużą mięśnie, poprawią ukrwienie i przepływ informacji z receptorów czucia głębokiego. Na pewno nie ma co ciągną tych mięśni na siłę, ponieważ wrzeciona nerwowo mięśniowe mają już zapętloną nieprawidłową informację i mogą tylko wzmagać przykurcz przy rozciąganiu na siłę. Jeżeli stan dotyczy twarzy przyda się terapia kranialna (praca na kości klinowej, skroniowej i potylicznej). Wszystkie powyższe metody wykona osteopata, który jest po (dotychczas) 5 letnim kursie.
Pozdrawiam Dziękuję