Dlaczego moja głowa się przekręca i paraliżuje mnie podczas stresujących sytuacji?

Witam. Mam problem z drżeniem telepaniem głowy gdy jestem w silnym stresie. Zaczęło się 4 lata temu z niewiadomych przyczyn zaczęła przekręcać mi się glowa najczęściej gdy ktoś na mnie spojrzał. Poszłam do psychiatry, dał mi leki. Po roku stosowania leków trochę sie poprawiło. Pozniej poszłam na psychoterapię ktora trwa do teraz. Okazało się że ma nerwicę. Widzę że jest lepiej z moim samopoczuciem i kontaktem z ludźmi lecz problem z telepaniem głowy i silnym lękiem mam dalej. Gdy zaczynam z kimś rozmawiać zaczynam się stresować, napinają mi się mięśnie twarzy i gdy nie spuszcze wzroku wtedy mnie paraliżuje i wtedy przekreca mi się glowa. Proszę o pomoc nie wiem gdzie mam pójść zeby mi ktoś pomógł :( jestem młodą osobą a boję się wyjść do ludzi ze znowu się to zacznie.

Nie wiem czy w trakcie psychoterapii pracuje Pani również nad ciałem i napięciem, które się w nim kumuluje. Polecałabym na pewno stosowanie relaksacji Jacobsona dla obniżenia napięcia mięśniowego (który przecież w sytuacjach stresowych jeszcze bardziej narasta powodując drżenia). Być może wskazane byłyby również takie działania jak stretching, czy joga. Czyli ćwiczenia nastawiona stricte na opanowanie ciała i pracę z tonusem mięśniowym. Warto również popracować nad samym radzeniem sobe ze stresem (podczas psychoterapii powinien pojawić się ten element jako jeden z głównych tak, aby nabyła Pani efektywne metody radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach, by nie doprowadzać do narastania napięcia a co za tym idzie - uporczywych jego efektów). Polecam porozmawiać ze swoim terapeutą właśnie o takich metodach - by Panią nauczył, uzbroił w techniki i by mogła Pani na co dzień sobie radzić. Polecam, aby zaproponowane tu metody (relaksacja, joga, stretching) były systematycznie wprowadzane i powtarzane przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Wtedy będzie można liczyć na stosowne efekty w zakresie napięcia mięśni. Pozdrawiam serdecznie.