Drżenie ciała i kołatanie serca a możliwe dolegliwości

Od dziecka drżą mi dłonie jak i inne części ciała w sytuacjach stresowych drży mi całe ciało na tyle mocno że jest to nie do wytrzymania, drżenie zaczyna się po przebudzeniu po paru godzinach delikatnie maleje, Gdy jest pośród większej ilości ludzi mam wrażenie że każdy na mnie patrzy, zaczyna się wtedy zmożone drżenie ciała, kołotanie serca itp. czym może być to spowodowane ?

Ponadto polecam także wizytę u psychologa, który uzbroi Pana w niezbędne umiejętności radzenia sobie ze stresem (np. poznawczo-behawioralne, oddechowe itp.) tak, aby mógł Pan w razie potrzeby z nich korzystać. Nabycie takich umiejętności jest bowiem niezmierne ważne, gdyż chroniczny stres i napięcie mogą powodować wiele chorób somatycznych i psychicznych. Powodzenia!