Wskaźnik INR u 45-latki

Mój wskaźnik INR wynosi 7.78 czy to jest niebezpieczne. Leczę się acenocumarolem 4 do tej pory wskaźnik był między 2-2.6, a ostatnie badanie wyszło takie wysokie. Mój wynik badania powinien być między 2,5 a 4 tak zadecydował lekarz ponieważ mam nadkrzepliwość. Czy wynik 7.78 może być niebezpieczny i na co powinnam uważać?

Witam.
Tak. Tak wysoki wskaźnik jest niebezpieczny i grozi powikłaniami krwotocznymi.
Przede wszystkim krwawieniem do przewodu pokarmowego i do OUN.
Konieczna jest jest pilna wizyta u lekarza, kontrola wskaźnika i ew. korekta dawkowania oraz zaleceń dietetycznych.