Wskaźnik RDW-SD w wyniki morfologii u 29-latki

Mam 29 lat o jestem osoba raczej zdrowa. Zrobilam sobie kontrolnie morfologie, wszystkie wyniki wyszły ok oprócz RDW-SD. Mój wynik to 31.4 w jednostkach fl. Normy podane to od 35 do 56. Co to za wskaźnik i co oznacza taki wynik.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie pozostałe parametry są prawidłowe, to nie ma powodów do niepokoju. Proszę bowiem pamiętać, że nie każde odchylenie od normy jest wynikiem patologii.