Wstrzymywanie oddechu podczas badania EKG

Czy w czasie badania EKG należy na chwile nabrać dużo powietrza w płuca,a następnie powoli wypuszczać? Ponieważ tak kazano mi zrobić na ostatnim i wyszło, że mam niby chorobę niedokrwienną serca-cokolwiek to znaczy... Przy czy miałam już kilka razy takie badanie i nigdy nie musiałam wstrzymywać oddechu. Stąd moje zdziwienie i pytanie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W niektórych przypadkach w celu uniknięcia wystąpienia artefaktów osoba wykonująca badanie może poprosić o zatrzymanie oddechu. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.