Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybór języka terapii autyzmu

Dzien dobry ! Mam pytanie ponieważ od 10 lat mieszkamy we Francji a u naszego synka 2 letniego zdiagnozowano autyzm w jakim języku powinna odbywać sie terapia... Dodam ze w domu tylko po polsku mówimy . Mocno zastanawiam sie nad powrotem do kraju w tej sytuacji . Ponieważ poza nim mamy jeszcze 3 dzieci które tez porozumiewają sie muedzy sobą po polsku. Prosze o fachowa opinie . Dziękuje!
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Zwykle warto skorzystać z tego języka, w którym dziecku łatwiej się komunikować i które wybiera (można go o to zapytać). Szczególnie jeśli -co jest możliwe- w terapii uczestniczyć będzie cała rodzina. Ponieważ psychoterapia w dużym procencie oparta jest na komunikacji werbalnej, warto podjąć tą decyzję uważnie i uzależnić ją od preferencji dziecka i całej rodziny.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam

Rozumiem z Pani wypowiedzi ze chodzi o terapię przeprowadzana w domu według wskazań terapeuty. Czy terapia będzie prowadzona także poza domem w ośrodku, placówce dydaktycznej?
Jeśli wszyscy domownicy mówią po polsku to w sytuacji domowej nie należy zmieniać kodu językowego tylko pozostawić dotychczasowy, a języka obcego używać poza środowiskiem domowym.
Ważne jest ustalenie zasad i konsekwentne ich respektowanie. Dwujezycznosc jest sytuacja trudną dla każdego dziecka, a tym bardziej autystycznych.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy