Dwujęzyczność w autyzmie

Witam serdecznie.

Nasza 3,5 letnia córka ma zdiagnozowany autyzm. W przedszkolu ma 2,5 godzinna terapie w języku angielskim. W domu posługujemy się językiem polskim. Mieszkamy w Stanach. Moje pytanie brzmi: czy dwujęzyczność może stanowić problem i barierę w terapii dziecka autystycznego? Mam takie odczucie, ale być może się mylę. Jaka jest Pani opinia na ten temat?

Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Z reguły w takich sytuacjach wybiera się jeden język. Problemy z mową są jednym z podstawowych deficytów w autyzmie. Dla dziecka z autyzmem rozumienie mowy, kierowanych do niego poleceń jest trudne. Porozumiewanie się z dzieckiem w dwóch językach może mu dodatkowo utrudniać uczenie się języka. W ośrodkach terapeutycznych w USA w takich sytuacjach rodzice muszą decydować się na wybór jednego języka. Drugi język wprowadza się u dzieci lepiej funkcjonujących, z mniejszym poziomem głębokości zaburzeń i starszych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty