Wydawanie odgłosów i niekontrolowane ruchy przez sen

Witam! Mam taki problem. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jestem z chłopakiem od ponad 2 lat i wcześniej czegoś takiego nie zauważyłam. A wiec do sedna. Gdy śpi jęczy przez sen i kreci się do tego czasami zaraz po chwili jak uśnie a czasami w fasie snu. Jest to raz głośne a raz ciche , przeraza mnie to bardzo bo ostatnio aż mnie obudził tym jęczeniem. Pytam się go czemu tak robi to się tłumaczy ze nie wie, zdziwiony jest sytuacja i się śmieje ze mnie że tak jakby 'wymyślam'. Od czego to może być?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Mówienie przez snem nie jest zjawiskiem niepokojącym. Najczęstszymi jego przyczynami jest między innymi przyjmowanie niektórych leków jak też silny stres. Jeśli Twój chłopak nie lunatykuje oraz nie ma ataków lęku, to nie powinnaś mieć powodów do obaw.
Pozdrawiam