Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie zachowanie mojego chłopaka mogło świadczyć o lunatykowaniu?

Witam. Moj chłopak ostatnio przysnął na krześle. Obudziłam go żeby przeniósł się do łóżka a on obudził się i patrzył na mnie takim dziwnym wzrokiem jakby chciał mnie zaatakowac. Przyszedł jego brat i go przytrzymal bo ten wstał i zaczął się do mnie agresywnie rzucać..Brat szarpnąl go i nagle sie jakby obudził i był normalny i nic nie pamiętal. Co to mogło być? Lunatykowanie? Miał jakiś zły sen i myślał że jestem jego wrogiem w tym śnie bo jeszcze się nie obudził? Proszę o poradę.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam! Problem przedstawiony przez Panią może być sprawą poważną - oczywiście nie podejmuję się bawić w diagnostę na podstawie krótkiego opisu. Przy nagłym wyrwaniu ze snu rzadko, ale opisywane były zachowania agresywne, jakby w stanie pomrocznym. To były "upojenia przysenne" Elpenora, podobne klinicznie do upojenia patologicznego! Moim zdaniem wymaga to diagnostyki i wyjaśnienia. Powodzenia. W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy