Wygląd szyi a chora tarczyca

Pytanie dotyczy tarczycy i szyji. Czy po wyglądzie szyji można poznać chora tarczyce. Kilka osób mi mówi że mam chorą bo jestvmocno wklesla. Mam normalnie to między zylami szyjnymi mam wklęsłe przechyle do tyłu takze chociaz trochę mniej

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zauważyć można powiększoną tarczycę (wole). Wklęsła szyja nie jest charakterystyczna dla konkretnej jednostki chorobowej. Jeżeli ma Pan/Pani wątpliwości to proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.