Wykryto nieoperacyjnego glejaka mózgu, guz w prawej części o średnicy 1,5 cm

Witam, moja mam poinformowała mnie w tajemnicy przed innymi członkami rodziny, że w tomografii komputerowej głowy wykryto nieoperacyjnego glejaka mózgu, guz w prawej części o średnicy 1,5 cm. Obawiam się jednak, że mama na żadnym badaniu nie była, a tego guza zmyśliła (jej opowieść nie była spójna). Jak mogę porozmawiać z mamą, aby jej nie urazić oraz żeby mieć pewność co do stanu jej zdrowia? Bardzo się martwię, czuję się obciążona tą informacją i nie wiem co z tym zrobić. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do mamy i porozmawiać w 4 oczy. Poprosić o wynik diagnozy itp.