Wykrywalność glist w kale

Czy,jeśli wykryto w jelitach jaja glisty,to znaczy że dorosła glista też jest?Czy 2mm glisty są wykrywalne w kale?

Tak, dorosła glista jest w przewodzie pokarmowym w jelicie cienkim. Glista składa jaja które trafiają na zewnątrz organizmu, "dojrzewają" po czym staja się zakaźne dla człowieka. Z połkniętych jaj (np na niemytych warzywach) w przewodzie pokarmowym rozwija się larwa, przechodzi do krwi, następnie wątroby, serca, płuc. Z płuc drzewem oskrzelowym do gardła, tam zostaje połknięta i dorosła już glista osiedla się w jelicie cienkim.
Tak więc w kale obecne są przed wszystkim jaja. Czasami postacie dorosłe.
pozdrawiam