Wymioty 13h po zażyciu tabletki. Co z ochroną antykoncepcyjną - jest czy nie ma?

Dzień dobry, od półtora miesiąca biorę tabletki. Podczas sobotniej imprezy zdarzyło mi się solidnie wymiotować (około godz. 23-24). Tabletki przyjmuję o godzinie 10 rano. W niedzielę przyjęłam tabletkę zgodnie z planem. Czy powinnam przyjąć w tym wypadku dodatkową? Czy istnieje jakieś ryzyko, jeśli kochałam się z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia równo tydzień później?

Redakcja abcZdrowie

Wystąpienie wymiotów po 13-14 godzinach od zażycia tabletki antykoncepcyjnej nie obniża jej skuteczności. Stąd nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki i stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.