Wymioty 3h po zażyciu tabletki - czy jest ryzyko ciąży?

W 3 godziny po zażyciu 15. bądź 16. tabletki zwymiotowałam. Dokładnie było kilka minut po godzinie 1.00, a tabletkę przyjęłam o godz. 22.00. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki. Czy istnieje ryzyko, że zaszłam w ciąże? Za 2 dni powinnam dostać okresu, jednak bardzo się stresuje. Czy zrobienie testu ciążowego przed wystąpieniem okresu da prawidłowy wynik? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po 3 godzinach od przyjecia tabletki, nie powinna ona być obecna w żołądku, a co za tym idzie, nie zwymiotowała jej Pani. Proponuję poczekać do wystąpienia miesiączki i ewentuanie wtedy zrobić test.