Wymioty po zjedzeniu jabłka u trzylatki

Witam serdecznie, czy możliwe że dziecko ma alergie na jabłka czy też to zwykła niestrawność. Juz kolejny raz po zjedzeniu surowego jabłka u trzylatka występują wymioty zaraz po spożyciu w większej ilości. Podobnie jest po kiszonych ogórkach. Tylko po nich występuja kurczowe bóle brzuszka. Wiem że Ogorek jest ciezkostrawny. Ale jabłko. Czy to alergia.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę zetrzeć jabłko na tarce i zobaczyć czy po tartym jabłku dziecko również wymiotuje, ilość owocu powinna być umiarkowana.

Pozdrawiam serdecznie