Wymioty po spożywaniu banana

witam, o czym może świadczyć to, że po zjedzeniu banana zawsze wymiotuję? odstawiałam kilka razy banany z diety ale po tym jak próbowałam znowu zjeść banana to zawsze kończy się tym że wymiotuję, boli mnie głowa i utrzymuję to się czasami do 2-3 dni.

Jeśli wymioty występują od razu po zjedzeniu owocu, to prawdopodobnie jest to silna alergia na banany. Można wykonać odpowiednie badania, by to potwierdzić lub po prostu wykluczyć banany z diety, gdyż nie jest to produkt, którego wykluczenie spowoduje jakiekolwiek niedobory. Nie wiem, na jak długo próbowała Pani odstawić banany. Może Pani wykluczyć je na kilka miesięcy/pól roku i po tym czasie spróbować ponownie.