Czy banany mogą uczulać?

Czy banany mogą uczulać? Jeśli tak to jaki składnik może uczulać Zauważyłam, że po zjedzeniu tych owoców dostaję swędzącej wysypki (nie zawsze) w określonych partiach ciała - tj. na nogach poniżej kolan, w okolicy żuchwy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Banany obok owoców cytrusowych, truskawek często uczulają. Przyczyną uczulenia jest histamina zawarta w tych owocach.
Powinna Pan na jakiś czas 2-3 miesiące całkowicie zrezygnować ze spożywana bananów, a po tym czasie spróbować zjeść kawałek obserwować reakcje organizmu.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Jak najbardziej, bananyowocami, które czesto powduja alergie. Z tego też powodu w diecie dzieci wprowadza sie je dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia. Czesto reakcje alergiczne mogą powodowac nie tyle same owoce co dodatki chemiczne stosowane do konserwowania ich w transporcie. Jak wiadomo banany nie rosną w naszym klimacie tylko są importowane, żeby przetrwały taką droge muszą byc niestety zabezpieczone środkami chemicznymi.