Czy moje wyniki wskazują na to, że nie mogę spożywać produktów mlecznych?

Witam w teście na alergie wyszło mi że mam wytworzone przeciwciała w 2 klasie ( 0, 91) na surowicza albumina wołowa. Czy to oznacza że nie mogę spożywać produktów mlecznych?

Dzień dobry, wynik oznacza umiarkowaną licznę przeciwciał, prawdopodobnie prezentuje Pani objawy alergii. Surowicza albumina wołowa to białko występujące w mleku krowim i mięsie wołowym, jest inaktywowana w procesie pasteryzacji i gotowania, dlatego można spożywać produkty mleczne poddane pasteryzacji (należy to sprawdzić w składzie) oraz mięso po obróbce termicznej. W razie wystąpienia reakcji alergicznych proszę wykluczyć dany produkt z diety. Powyższy wynik warto skonultować z alergologiem.